پروژه ساختمان اداری باکری

ساختمان اداری باکری، واقع در اتوبان باکری، در غرب تهران می باشد. این پروژه شامل پنجره های آلومینیومی دو جداره و فلاشینگ فولادی و همچنین کرتین وال سرتاری در نقطه عطف ساختمان می باشد. طرح معماری و تاکید طراح در اجرای بدون تغییر در نما، باعث شد که قسمت کرتین وال پروژه به صورت کاملا منحنی و منطبق با طرح اولیه معمار پروژه طراحی و اجرا کردد.

نمای کرتین وال پروژه در طبقات به صورت یک پارچه اجرا شده و در قسمت پوتر زبقات با توجه به کاربری اداری و الزام بر دودبند شدن بین طبقات، به صورت کاملا اصولی به وسیله ورق گالوانیزه این امر محقق گردید.

نمای کرتین وال

با توجه به انحنای کرتین وال در همچنین در معرض دید کامل این قسمت از اتوبان باکری، مدل سازی کرتین وال در داخل نرم افزار کاملا به صورت منحنی و با حفظ قوس مورد نظر طراح پروژه انجام گردید.تمامی شیشه ها و همچنین پروفیل های افقی کرتین وال( ترنزوم) نورد و در محل مورد نظر نصب گردید.

 دقت بالا در نورد پروفیل ها و تولید شیشه و همچنین در مراحل اجرایی و کنترل چندین باره توسط دوربین نقشه برداری و مهندسین ناظر، باعت شد تا تنوع تیپ بندی شیشه ها به حداقل رسیده و با کمترین مشکل این پروسه به انجام بپذیرد.

از چالش های پروژه، مدل سازی پیچیده و کنترل مراحل تولید  اجزای نما از قبیل تک تک پروفیل های افقی و  شیشه ها و همچنین مراحل اجرایی که می بایست کاملا منطبق بر نقشه مکان یابی و اجرا گردد می باشد.

پنجره آلومینیومی و فلاشینگ

تمامی پنجره ها از نوع آلومینیومی ترمال بریک بوده که مطابق رنگ پودری مورد نظر کارفرما تولید و نصب گردید. بازشو ها تماماً به صورت دو جهت بازشو با یراق های اروپایی می باشد.

ورق فلاشینگ پنجره ها، از جنس ورق فولادی با رنگ کوره ای در نظر گرفته شده است.

متراژ حدودی نمای کرتین وال در حدود 700 و متراژ حدودی پنجره ها در حدود 1000 متر متر مربع و همچنین ورق فولادی نیز در حدود 700 متر مربع می باشد که به صورت کاملا منطبق با طرح کارفرما ساخته و نصب گردید.

  در پایان عکس های تکمیلی از روند اجرا و مراحل تکمیل نما در مراحل مختلف عملیاتی، به نمایش گذاشته شده است.